Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie

Cílem záchovné stomatologie je zub poškozený např. kazem nebo úrazem zachránit. Defekty v podobě drobných kazů lze řešit výplněmi (plombami) z různých materiálů (fotokompozitní, amalgámová, skloinomerní) na základě vyhodnocení všech specifik a také dle přání pacienta. Větší defekty (uštíplá část zubu) jsou řešeny většinou onlayemi, polokorunkami opět z několika možných materiálů od kompozitních po keramické.

V případě, že je poškozený i nervový systém zubu, je nutná léčba kořenových kanálků (endodoncie).

Veškeré zákroky jsou prováděny bezbolestně a šetrně v místním (lokálním) znecitlivění.

Každé poškození zubu je specifické a vyžaduje daný druh léčby. Někdy je možností více a na základě konzultace s lékařem se zvolí nejlepší možné ošetření.

Amalgám

Amalgám je slitina rtuti se stříbrem. Výhodou výplně je její mechanická odolnost. Bohužel má způsob tohoto ošetření více negativních vlastností od jejího tmavého zabarvení, přes uvolňování rtuti (jedu), mírné expanze (rozpínání a vzniku trhlin v zubu) po radikálnější preparaci při odstraňení kazivých hmot. U amalgámové výplně se musí vždy odstranit i část již zdravého zubu, aby se zajistila retence této výplně. I přesto je v některých případech amalgám nenahraditelnou výplní zubů v postranních úsecích chrupu.

Na základě doporučení FDI (Světové stomatologické organizace) používáme kapslový non gamma 2 amalgám, který se vyznačuje delší životností, lepšími fyzikálními vlastnostmi, ale hlavně menším množstvím rtuti.

Fotokompozitní výplň - „bílá výplň“

Fotokompozitní výplňě jsou estetické náhrady chybějících částí zubů. Mezi její velké přednosti patří estetika, hlavně pak ve viditelných úsecích chrupu. Dříve se tyto materiály nepoužívaly na distální (zadní) zuby z důvodů menší mechanické odolnosti. Tyto vlastnosti jsou dnes již minulostí, materiály prodělaly ohromný vývoj a dokáží plnohodnotně nahradit jakékoli defekty zubů.

Endodoncie

Endodoncie, ošetření kořenových kanálků, se provádí tehdy, pokud je nerv zubu nevratně poškozen.

Jedná se o časově náročnější ošetření, při kterém je nutno důkladně pročistit a rozšířit kořenové kanálky, které se následně hermeticky zaplní.

Co se u nás děje

5.5.2017 - MDDr. Maroš Henček odchází

MDDr. Maroše Henčeka nahrazuje MDDr. Kateřina Tročilová

7.7.2015 - Pro naše milé pacienty s pojišťovnou 211

Pro naše milé pacienty s pojišťovnou 211 - Ministerstva vnitra s radostí oznamujeme, že nám byla smlouva nově schválena. K dnešnímu dni máme uzavřenou smlouvu se všemi pojišťovnami v ČR.

3.3.2014 - Akce na dentální hygienu

Abychom Vám zpříjemnili aktuální období, rozhodli jsme se pro Vás udělat akci na služby dentální hygienistky...

3.2.2014 - MDDr. Edita Novotná (Prášková) ordinuje

Opět se můžete objednávat na ošetření k MDDr.Editě Novotné (Práškové).

28.11.2013 - Společnost Benefity

Pro své klienty jsme uzavřeli smlouvu se společností Benefity. Pokud této služby využíváte, můžete je nyní uplatnit i u nás. Více info na www.benefity.cz

21.10.2013 - U nás pacienti mohou využívat wifi připojení zdarma

Poskytujeme pacinetům internetové připojení zdarma...

16.7.2013 - AKCE DENTÁLNÍ HYGIENA!

Abychom Vám zpříjemnili období letních prázdnin, rozhodli jsme se pro Vás udělat akci na služby dentální hygienistky...

Naše
smluvní pojištovny
Smluvní pojištovny
„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain